Vzdelávací projekt Anna Franková

Vzdelávací projekt Anna Frankováodkaz dejín dnešku je dielom Nadácie Milana Šimečku a holandskej nadácie Anna Frank House v Amsterdame.

Spoločne s Múzeom Janka Kráľa, Evanjelickou spojenou školou a jej študentmi pripravili výstavu, ktorá v Mikulášskej synagóge okrem témy holokaustu prezentuje aj problematiku diskriminácie, rasizmu a porušovania ľudských práv.

Projekt bol pôvodne určený žiakom základných a stredných škôl, ktorí v ňom zároveň zohrávajú úlohu lektorov sprevádzajúcich svojich spolužiakov známym príbehom Anny Frankovej a jej rodiny v čase druhej svetovej vojny. Výstava využíva v súčasnosti čoraz atraktívnejšiu formu tzv. rovesníckeho vzdelávania (peer to peer education), keď nadáciou vyškolení študenti sprostredkúvajú informácie svojim spolužiakom a kamarátom.

Na Slovensku bol projekt prvýkrát predstavený už v roku 2005 a odvtedy obišiel už väčšinu škôl na Slovensku. Študenti výstavu navštevovali počas hodín dejepisu, občianskej náuky a etiky. V priestoroch synagógy je inštalovaná po prvýkrát a záujemcovia ju budú môcť navštíviť do konca novembra.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sk_SKSlovak