VYZNANIE MAJSTRA ŽELEZA A DRÔTU

Ladislav Jurovatý st.
OD 27. 6. 2019 DO 10. 1. 2020

Počas letných mesiacov až do konca roka budú mať návštevníci Múzea Janka Kráľa možnosť vidieť unikátnu výstavu venovanú dielu a pamiatke umeleckého kováča a umeleckého drotára, dizajnéra a technológa Ladislava Jurovatého staršieho. Priekopník moderného drotárstva, ktorý v 60. rokoch minulého storočia, obnovil tradíciu umeleckého drotárstva by tento rok by oslávil 96. narodeniny.

Usiloval sa povýšiť drotárstvo na rovnocennú sochársku techniku, čo dokazujú mnohé náročne vypracované drôtené trojrozmerné figurálne plastiky. Vo výstavnej sieni bude najpôsobivejšia a najmonumetálnejšia z nich, svadobná scéna tvorená drôtenými postavami ženícha a nevesty pred oltárom so slovenským dvojkrížom a madonou v pozadí.

Jej výnimočnosť podčiarkuje aj to, že postavy svadobného páru bude poslednýkrát možné uvidieť spoločne vedľa seba.

Srdečne pozývame!

Fotografie z vernisáže Vyznanie majstra železa a drôtu 27. 6. 2019