Týždeň múzeí a galérií 2022

Už v sobotu sa môžete tešiť na Noc múzeí a v galérií. Tá naša sa ponesie v duchu 200. -tého výročia narodenia Janka Kráľa. Zúčastníte sa verejnej skúšky divadelnej hry Zakliata duša Janka Kráľa, kde uvidíte popravu posledného liptovského zbojníka Mateja Tatarku a dozviete sa množstvo zaujímavostí o životných osudoch básnika. Pokračovať budeme večernou prehliadkou expozície, na ktorej konci premietneme dokument z pera Matice slovenskej Po stopách Janka Kráľa.
Počas tohto ročníka podujatia vyskúšame novinku – zvýhodnenú spoločnú vstupenku do piatich mikulášskych múzeí a galérií, ktoré si pre Vás pripravili program v podobe edukačných a tvorivých aktivít pre deti aj dospelých.
Spoločné vstupné na osobu je 9 €, deti do 12 rokov majú vstup voľný. Po zaplatení v jednej inštitúcii je v ostatných vstup zdarma po predložení uhradenej vstupenky. V snahe priblížiť obyvateľom mesta a ostatným návštevníkom tieto inštitúcie a dopriať im dostatok času na ich prehliadku, bude spoločná vstupenka platná do piatka 20. mája 2022 (v rámci bežných otváracích hodín každej inštitúcie).